Zasady odpłatności za żywienie
1.
Do korzystania z posiłków w przedszkolu uprawnieni są jego wychowankowie oraz pracownicy.
2. Koszty żywienia dziecka w przedszkolu pokrywane są w pełni przez rodziców, bądź opiekunów, według wzoru: aktualna wysokość stawki dziennej x liczba dni roboczych w danym miesiącu.
3. Opłaty za żywienie wnosi się w okresach miesięcznych, z góry do ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym następuje korzystanie z posiłków przelewem na wskazany rachunek bankowy lub gotówką u kierownika gospodarczego, w dni wyznaczone przez dyrektora przedszkola.
4. W uzasadnionych przypadkach dyrektor przedszkola może, na wniosek rodzica lub pracownika uprawnionego do korzystania z posiłków w przedszkolu, wyznaczyć inny niż określony w ust. 4 termin wniesienia opłaty za korzystanie z posiłków.
5. W przypadku nieobecności dziecka lub pracownika przedszkola dzienna wysokość opłaty za korzystanie z posiłków podlega zwrotowi za każdy, z wyłączeniem pierwszego, dzień nieobecności – z zastrzeżeniem ust. 7. Zasada ta ma również zastosowanie w przypadku rezygnacji z posiłku w danym dniu.
6. Dopuszcza się możliwość zwrotu dziennej opłaty za żywienie za pierwszy dzień nieobecności lub pierwszy dzień rezygnacji z posiłków – pod warunkiem zgłoszenia nieobecności lub rezygnacji najpóźniej w tym dniu do godz. 9.00. Rozliczenie następuje z dołu.
7. Dyrektor przedszkola upoważniony jest do udzielania zwolnień z opłat za korzystanie z posiłków w całości lub części, w przypadku szczególnie trudnej sytuacji materialnej rodziny dziecka oraz w szczególnie uzasadnionych przypadkach losowych.
8. Zwolnień, o których mowa w ust. 7, udziela się w sytuacji, gdy nie jest możliwe uzyskanie dofinansowania posiłków z pomocy społecznej.